Prof. Dr. Hülya Dede

Prof. Dr. Hülya Dede

PROFESÖR DOKTOR

Mayıs 2019 -

Prof. Dr. Hülya Dede, Mayıs 2019 tarihinde Acıbadem Üniversitesine öğretim üyesi olarak atanmış olup, halen Acıbadem International ve Acıbadem Maslak Hastanelerinde Kadın Hastalıkları ve Doğum - Perinatoloji Uzmanı olarak görev yapmaktadır.

DOÇENT DOKTOR

Ekim 2013 - Mayıs 2019

Dr. Hülya Dede, 07.10.2013 tarihinde gerekli tüm akademik aşamaları tamamlayarak Doçent unvanını almıştır.

PERİNATOLOJİ UZMANI

Ocak 2011-

Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları EA Hastanesi perinatoloji kliniğinde çalışmalarına devam eden Dr. Hülya Dede, 2011 yılında Tıpta Uzmanlık Kurulu'nun değerlendirmeleri sonucunda Perinatoloji yan dal uzmanı unvanını almıştır.

Perinatoloji uzmanı unvanını aldıktan sonra kısa bir süre daha Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları EA Hastanesi'nde görev yapan Dr. Hülya Dede, ardından Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı EA Hastanesi perinatoloji kliniğinde görev yapmaya başlamıştır.

UZMAN DOKTOR

Kasım 1995 - Ekim 2013

1990 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olan Dr. Hülya Dede, kısa süre Sivas'ta mecburi hizmetini yaptıktan sonra tıpta uzmanlık sınavınında aldığı derece ile Ankara Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı EA Hastanesinde uzmanlık eğitimine başlamış ve Kasım 1995'te uzmanlık eğitimini başarı ile tamamlayarak Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı unvanını almıştır.

Ardından Ankara'da bulunan çeşitli hastanelerde uzman hekim olarak görev yapan Dr. Hülya Dede, 1997 yılında Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları EA Hastanesi'ne atanmış ve perinatoloji uzmanı unvanını alıncaya kadar aynı hastanede görev yapmıştır.

DOKTOR

Eylül 1983 - Ağustos 1990

1993 yılında Ankara Fen Lisesi'nden mezun olan Hülya Dede, aynı yıl yapılan üniversite sınavında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne girmeye hak kazanmıştır. 1990 yılından tüm sınav ve stajlarını başarı ile tamamlayarak mezun olan Dr. Hülya Dede, ardından mecburi hizmet yükümlülüğünü yerine getirmek üzere Sivas'a atanmıştır.